sobota, 26 listopada 2022

Analiza błędów w geometrii działek ewidencyjnych (#06)

 Analiza błędów geometrii działek ewidencyjnych

    W dniu 20 października 2022r. opublikowałem pierwszy wykaz działek z błędami geometrii. Błędy były rożnego rodzaju. Wielokrotnie też trudno jest jednoznacznie zlokalizować miejsce wystąpienie błędu. Nie wszystkie programy korzystające z usług WFS sygnalizują takie błędy w sposób czytelny i w efekcie często po wczytaniu danych nawet nie widzimy, że były w nich błędy geometrii. W pierwszej kontroli wykonanej  20 października 2022r.  stwierdzono występowanie błędów w 42 powiatach, a ich liczba wynosiła 293. O występujących błędach poinformowałem odpowiednie powiaty, a postępach prac informowałem szczegółowo w kolejnych postach:

  1. 24 października 2022 r.
  2. 28 października 2022 r.  
  3. 5 listopada 2022 r.   
  4. 15 listopada 2022 r.  

W rezultacie ostatnich działań poprawiono dane w kolejnych powiatach, tj.:

  1. 1008 - pabianickim,
  2. 1808 - wieruszowskim

i żaden nowy powiat do tej puli nie przybył. Aktualnie powiatów z błędami geometrii jest jeszcze 4, a liczba wszystkich błędów jest już tylko 45.


   Rozkład błędów w poszczególnych województwach przedstawiam poniżej i bardzo się cieszę, że w dziesięciu województwach takie błędy już nie występują.

 

      Poniżej przedstawiam tabelę, w której po rozwinięciu powiatu mamy dostęp do identyfikatorów działek z błędną geometrią. Kliknięcie na identyfikatorze działki przenosi czytelnika do mapy, ale tylko z zaznaczonym jedynie obrębem, ponieważ lokalizacji działki często nie można jednoznacznie wskazać. W przypadku problemów z identyfikacją błędów proszę o kontakt telefoniczny, to chętnie pomogę w identyfikacji problemu.

Szczegółowa tabela błędów w powiatach   »»»    rozwiń / zwiń
.....
l.p.powiatliczba rekordów
1. 1003 - łaski rozwiń / zwiń5
2. 1420 - płoński rozwiń / zwiń2 (Poprawiono 30 listopada 2022 r.)
3. 1609 - opolski rozwiń / zwiń1
4. 2406 - kłobucki rozwiń / zwiń37
 
Podsumowanie

    Mam nadzieję, że pozostałe błędy zostaną szybko wyeliminowane, a o wynikach przeprowadzonej analizy informuję na bieżąco odpowiednich geodetów powiatowych, wojewódzkich inspektorów nadzoru geodezyjnego i kartograficznego oraz Głównego Geodety Kraju. W wystąpieniach proszę o analizę zaistniałych przypadków i ich szybka poprawę.
 



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

W załączeniu komentarz do bloga Waldemar Izdebski